Başarılarımız
SCIENCE ON STAGE

30 Kasım Orta Doğu Teknik Üniversitesinde Fatih Kürşat Cansu okulumuzu temsilen katıldığı Science On Stage isimli Avrupa Birliği yada aday ülkelerden science ve math öğretmenlerinin bilim ve eğitim projeleri ile yarıştıkları ve paylaşımda bulundukları bir yarışmaya katıldı. Genel amacı matematik ve fen alanlarında çalışan öğretmen ve akademisyenleri bir araya getirerek innovasyon temelli eğitim araçlarının tasarlanmasından, sürdürülebilir ve uygulanabilir eğitim teknolojilerinin geliştirmesine kadar birçok alanda seminerler, workshopların düzenlendiği bir platform.

Bu yıl İngiltere’de yapılacak olan Avrupa ayağı Londra’da Queen Marry University sponsorluğunda yapılacak. Türkiye’yi matematik alanında temsil etme hakkı okulumuz matematik öğretmenlerinden Fatih Kürşat Cansu’ya verildi. 

TÜBİTAK 45. ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI

TÜBİTAK 45. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda finale kalan 202 proje Ankara’da Congresium Ankara ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda üç gün boyunca sergilendi.

Özel Bahcesehir Fen ve Teknoloji Lisesi ögrencilerimiz Arda Aydın-Yusuf Efe, Mert Yüksekgönül-Bartu Ören ve Yağmur Karalar-Deniz Balcı Fizik ve Biyoloji projeleri ile İstanbul-Avrupa bolgesinde 1. olarak final de yarışmaya hak kazanmışlardı.

Proje sergisini ziyaret eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 10 bin proje arasından seçilme başarısı gösteren eserleri inceledi. TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak ile stantları gezen Işık, öğrencilerden projeler hakkında bilgi aldı.
9 Mayis günü MEB Şura salonunda düzenlenen ödül töreninde; 9 FTA sınıfından Arda Aydın ve Yusuf Efe "Göz Kapaklariyla İletisim" isimli projeleri ile Fizik dalinda Teşvik ödülü almışlardır.

Ögrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

TÜBİTAK İSTANBUL AVRUPA BÖLGE SERGİSİ DERECELERİ BAŞARIMIZ

TÜBİTAK İSTANBUL AVRUPA BÖLGE SERGİSİ DERECELERİ

FEN ve TEKNOLOJİ LİSESİ DERECELERİ TOPLADI!

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde 17-21 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen TÜBİTAK İstanbul Avrupa Bölge yarı final sergisine katılan Özel Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi ödülleri topladı. Biyoloji, Kimya, Fizik ve Matematik dallarında toplamda 12 proje ile yarı finale kalan öğrencilerimiz üç gün boyunca projelerini sergileyip jüri tarafından değerlendirildiler. 21 Mart günü yapılan ödül töreninde 5 projemiz derece aldı. Bu projelerden 3 tanesi ise 5-9 Mayıs tarihlerinde Ankara’ da düzenlenecek olan Türkiye final yarışmasına katılacak. Ödül kazanan projelerimiz;

1.lik alan projeler:

  • Biyoloji dalında 10FTA sınıfından Deniz Balcı ve Yağmur Karalar danışman öğretmenleri Özge Köseoğlu Gürbüz.

Proje Adı: Farklı Ses Frekanslarının Rhododendron Simsii, Saintpaulia İonantha Ve Kalanchoe Blossfeldiana Çiçeklerinin Yaşam Süresi Üzerine Etkisi

  • Fizik dalında 9FTA sınıfından Yusuf Efe ve Arda Aydın danışman öğretmenleri Pınar Elgay Aydın

Proje Adı: Göz Kapaklarıyla İletişim

  • Fizik dalında 10FTA sınıfından Mert Yüksekgönül ve Bartu Ören, danışman öğretmenleri Pınar Elgay Aydın

Proje Adı :Diyamanyeteoptik Titreşim Ölçer

3. lük alan proje:

  • Fizik dalında 10MFA sınıfından Berk Turgut ve Emre Yaman danışman öğretmenleri Murat Alkın

Proje Adı: Kendi Enerjisini Üreten Çok Amaçlı Deniz Araştırma Robotu

  • Biyoloji dalında 10 FTA sınıfından Özgün Ekin Şahin ve Battal Kaan Peker danışman öğretmen Ferhat Yıldırım.

Proje Adı: Denge Bozukluğunun Gölgeye Bağlı Olarak Ölçülmesini Sağlayan Sistem


22.İNEPO ÇEVRE OLİMPİYATI

22.İNEPO ÇEVRE OLİMPİYATI

22. Ulusal Çevre Proje Olimpiyatına bu yıl 46 ilden 533 proje başvurmuş ve 25 Akademisyenden oluşan jüri kurulunun değerlendirmesi sonucunda final grubunda sergilenmeye/yarışmaya hak kazanan projeler belirlenmiştir.

82 lise toplam 142 proje Finale kalmıştır.

Final yarışmasında 5 proje okulumuzu temsil etmek üzere katılacaktır. 

ÖZEL BAHÇEŞEHİR FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ : UMUTCAN  ULUSOY -DENIZ  KILIÇ

Danışman Öğretmen Özge Köseoğlu Gürbüz /Çevre Biyolojisi                       

ÖZEL BAHÇEŞEHİR FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ / ÖZEL BAHÇEŞEHİR ANADOLU LİSESİ: YAVUZ EGE  OKUMUŞ -ENGİNCAN   İŞLER Danışman Öğretmen Murat Alkın / Çevre ve Fizik 

ÖZEL BAHÇEŞEHİR FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ : DENIZ  AKYILDIZ -ENDER   ŞAHİN Danışman Öğretmen Pınar Elgay Aydın /Çevre ve Fizik
ÖZEL BAHÇEŞEHİR ANADOLU LİSESİ :BERK  TURGUT -EMRE   YAMAN Danışman Öğretmen Murat Alkın / Enerji
ÖZEL BAHÇEŞEHİR FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ : MURAT  GENCE -ARTUN  DUMAN Danışman Öğretmen : Sinem Ergen / Enerji 

Jüri üyelerinin değerlendirmelerine göre belirlenen projeler 12 – 17 Mayıs 2013 tarihlerinde  Phoenix, Arizona ABD’de yapılacak olan Uluslararası Bilim ve Mühendislik Fuarı Intel-ISEF 'e seçilecektir. Ayrıca, belirlenen projeler 08 – 13 Mayıs 2013 tarihlerinde Houston, Texas ABD’de yapılacak olan Uluslararası Sürdürülebilir Dünya Proje Olimpiyatı I – SWEEEP 'e seçilecektir.

DOESEF Araştırma Projeleri Yarışması

DOESEF Araştırma Projeleri Yarışması

DOESEF –İzmir Üniversitesi’nin katkılarıyla ile düzenlenen ulusal araştırma projeleri yarışmasına okulumuzdan 3 proje, 9-12 Nisan tarihleri arasında İzmir’de sergilenmeye hak kazanmıştır.

Sergilenmeye değer görülen bu projeler;

Özel Bahçeşehir Anadolu Lisesi ve Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesinden

  • Fizik dalında “Diyamanyeteoptik Titreşim Ölçer” isimli proje (10 FTA Mert Yüksekgönül – Bartu Ören/ Danışman Öğretmen Pınar Elgay Aydın)
  • Fizik dalında “İnsan Saçı Ve Çay Posası İle Isı Yalıtımı” isimli proje (10FTA ve 11 MFA sınıfından Engincan İşler – Yavuz Ege Okumuş / Danışman Öğretmen Murat Alkın)
  • Biyoloji dalında “Denge Bozukluğunun Gölgeye Bağlı Olarak Ölçülmesini Sağlayan Sistem” isimli proje (10FTA sınıfından Battal Kaan Peker – Özgün Ekin Şahin / Danışman Öğretmen Ferhat Yıldırım)

DOESEF’ te derece alan gruplar uluslararası proje yarışmalarından Genius Olympiad, MOSTRATEC, Hong Kong Science Fair, ICYS’ de Türkiye’ yi temsil edeceklerdir.

Özel Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi Bahçeşehir Anadolu Lisesi Tübitak Başarısı

Özel Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi, 45. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışmasına toplam 10 proje katılmaya hak kazandı. Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Sosyoloji, Psikoloji ve Tarih olmak üzere 9 dalda düzenlenen yarışmaya bu yıl 17.486 öğrencinin hazırladığı toplam 10.418 proje başvurusu yapıldı. Zorlu bir proje hazırlama süresinden geçen öğrencilerimiz emeklerinin karşılıklarını sergiye katılarak gördüler. Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışmasına, fizik, biyoloji, matematik ve kimya dallarında yarışacaklar. Yarışmaya katılmaya hak kanan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz aşağıdaki gibidir.

Kaan Peker – Özgün Ekin Şahin (Ferhat Yıldırım) – Biyoloji

Ayşe İrem Boladan – Elif Uguz (Ferhat Yıldırım) - Biyoloji

Yağmur Karalar – Deniz Balcı (Özge Köseoğulu Gürbüz) – Biyoloji

Alican Şafak Özdek – Yiğit Korkmaz (Özge Köseoğulu Gürbüz) – Biyoloji

Kazım Bozkuş – Bora Berkay Genç (Emrah Özbey) – Biyoloji

Artun Duman–Melih Gence (Enis Eryaman –Sinem Ergen Çorak) - Kimya

Şafak Ürkmez – Atakan Yamak (Murat Alkın) –Fizik

Yavuz Ege Okumuş – Engincan İşler (Murat Alkın) –Fizik

Berk Turgut – Emre Yaman (Murat Alkın) –Fizik

Yusuf Efe – Arda Aydın (Pınar Elgay Aydın) - Fizik

Mert Yüksekgönül – Bartu Ören (Pınar Elgay Aydın) - Fizik

Mehmet Rıfat  (Fatih Ayan) – Matematik

20 proje ile TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışmasına başvuran öğrencilerimiz 17-20 Mart 2014 tarihlerinde İTÜ’ de gerçekleştirilecek olan sergide öğrenciler derece aldıkları takdirde Ankara’ da düzenlenecek Türkiye elemesine katılacaklardır. Elemeyi geçen ve geçemeyen bütün öğrencilerimizi tebrik eder yarışan öğrencilerimize başarılar dileriz.Tübitak’ taki Fizik Başarımız Cumhurbaşkanlığı Köşkünde

Danimarka'da Haziran 2013 tarihinde düzenlenen dünya fizik olimpiyatlarında yarışan öğrencilerimiz Bahçeşehir  Anadolu Lisemizden Hüseyin Anıl GÜNDÜZ bronz madalya; Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisemizden Atınç Çağan ŞENGÜL  gümüş madalya almaları nedeniyle 27 Kasım Çarşamba günü Cumhurbaşkanlığı köşkünde kabul edildiler.

21.Ulusal Bilim Olimpiyatları 2.Aşama Fizik Sınavı Sonuçlandı

Özel Bahçeşehir Anadolu Lisesi öğrencimiz Tolga Gürcan Altın Madalya, Özel Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerimizden Atınç Çağan ŞENGÜL Altın Madalya ve Ahmet Erdem ÇETİNTAŞ Bronz Madalya alarak büyük bir başarıya imza attılar.

Ayrıca Özel Bahçeşehir Anadolu Lisesi öğrencimiz Göksel Berker GÖNÜL ve Özel Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi Ender ŞAHİN’ de 2.Aşamayı geçerek bizleri gururlandırdılar.

Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

Bu başarıda emeği olan başta V.Dimitrov olmak üzere tüm öğretmenlerimizi de kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

BAHÇEŞEHİR ANADOLU LİSESİ’NDEN VE BAÇEŞEHİR FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ’NDEN İKİ DÜNYA FİZİK OLİMPİYAT MADALYASI

Danimarka'da düzenlenen dünya fizik olimpiyatlarında yarışan öğrencilerimiz Bahçeşehir  Anadolu Lisemizden Hüseyin Anıl GÜNDÜZ bronz madalya; Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisemizden Atınç Çağan ŞENGÜL  gümüş madalya ile döndüler öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

ÖZEL BAHÇEŞEHİR FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ 2013 LYS YERLEŞTİRME SONUÇLARI

SIRA NO ÖĞRENCİ ADI-SOYADI ÜNİVERSİTE FAKÜLTE-BÖLÜM
1 N.E.G. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ  TIP FAKÜLTESİ (İNGİLİZCE) 
2 B.C.K. BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ  MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ                                          ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ(İNGİLİZCE)
3 E.E. KOÇ ÜNİVERSİTESİ  TIP FAKÜLTESİ (İNGİLİZCE)
4 B.B.Ç. KOÇ ÜNİVERSİTESİ  İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ                 EKONOMİ (İNGİLİZCE) (TAM BURSLU)
5 G.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ                   İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ İSTANBUL TIP
6 M.D. KOÇ ÜNİVERSİTESİ                        MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ                         (TAM BURSLU)
7 M.A. BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ  MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ                                              MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ(İNGİLİZCE)
8 İ.E.H. BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ  MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ                                              MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ(İNGİLİZCE)
9 O.Ö. BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ  MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ                            ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ(İNGİLİZCE)
10 Y.E.Ö. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ               CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ TIP FAKÜLTESİ(İNGİLİZCE)
11 G.A. KOÇ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ İNGİLİZCE
12 T.K. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ  TIP FAKÜLTESİ (İNGİLİZCE)
13 B.Ş. KOÇ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ (İNGİLİZCE)TAM BURSLU
14 B.A. HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ (İNGİLİZCE)
15 E.A. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ  MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ(İNGİLİZCE)TAM BURSLU
16 H.B.Ç. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ               CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ CERRAHPAŞA TIP
17 M.O. İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜHENDİSLİĞİ
18 D.S.A. MARMARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ
19 İ.D. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ  MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ENERJİ SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİĞİ (TAM BURSLU)
20 E.C.Y. İTÜ UÇAK VE UZAY BİLİMLERİ FAKÜLTESİ                  UZAY MÜHENDİSLİĞİ(İNGİLİZCE)
21 M.E. BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ  MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ                                   İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ
VAKIF ÜNİVERSİTELERİNİ KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZİN TAMAMI TAM BURSLU OLARAK YELEŞMİŞTİR.

Çağrı Merkezi

gri{creative}agency