Haberler

Mardin’e Bahçeşehir Koleji’nden 8 milyon dolarlık eğitim yatırımı! / 09.10.2012

2011-2012'de Türkiye'nin 7 bölgesinde 70 okulla hizmet veren Bahçeşehir Koleji, Anadolu'daki eğitim yatırımlarına hız verdi. 2012-2013 Eğitim Öğretim yılına girerken 7 yeni ilde hizmet vermeye hazırlanan Bahçeşehir Koleji, Kayseri’den sonra 7 Eylül’de de Mardin Bahçeşehir Koleji kampüsünün açılışını yaptı.

2012-2013 Eğitim Öğretim yılında hizmet verecek Mardin Bahçeşehir Koleji’nin açılış töreni, büyük bir coşkuyla kutlandı. Okulun öğrencilerinin ve velilerinin yanı sıra törene Mardin Valisi Turhan Ayvaz, Mardin Milletvekili Muammer Güler, Mardin Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu,Mardin Milli Eğitim Müdürü Ziya Eser, , Bahçeşehir Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve TÖDER (Tüm Özel Öğretim Kurumları) Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Koleji CEO’su Hakan Koçoğlu,  Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Behçet Yavuz ve Diyarbakır ve Mardin Bahçeşehir Koleji Kurucu Temsilcisi Zeki Esen katıldı.

İlk etapta anaokulu ve ilköğretim bölümlerinin hizmete gireceği okul, daha sonra lise bölümünün de eklenmesiyle toplam 650 öğrenciye hizmet verecek.

Kızıltepe yolu, 11.km’de Havaalanı yanında 10.840 metrekare alan üzerine inşa edilen kampüsün ilköğretim ve lise bölümlerinde  fen, bilgisayar, matematik, fizik, kimya laboratuarları, resim-müzik atölyeleri, kütüphane, sosyal amfi, kapalı spor salonu, yüzme havuzu, konferans salonu ve  yemekhanesi yer alacak. Anaokulu bölümünde ise  bilimsel aktivite merkezi, dil ve bilgisayar sınıfları, Spor Merkezi,  kukla ve hobi köşeleri odası, Midilli At Binicilik alanı ve Mini Hayvanat Bahçesi bulunacak.

Bahçeşehir  Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, konuşmasında “Kaliteli eğitime ulaşmak, Türkiye’de her çocuğumuzun hakkıdır. Bu inançla ve sosyal sorumluluk bilinciyle son yıllarda Türkiye’nin gelişmekte olan güneydoğu ve doğu bölgelerindeki eğitim yatırımlarına hız verdik. Gaziantep, Diyarbakır ve Van’dan sonra şimdi de Mardin’e Bahçeşehir Koleji’ni açmaktan dolayı çok mutluyuz.  Çünkü Türkiye’nin geleceği olan çocuklara ve eğitimin gücüne inanıyoruz. Mardin’deki okul kampüsümüz için toplam 8 milyon USD’lik bir yatırım yaptık, toplamda 150 kişiyi istihdam ediyoruz. İlk yıl 300 öğrenciye, lise bölümünün de açılmasıyla  toplam 650 öğrenciye dünya standartlarında eğitim öğretim hizmeti vereceğiz. Kalkınmada öncelikli illerde de eğitim yatırımları yapmak istiyoruz. Bunun için de devletimizden okul arazisi konusunda destek bekliyoruz ”dedi.

Enver Yücel, “Türkiye'nin eğitim sektöründe dünya standartlarına ulaşması için çalışıyoruz. 2015 yılında toplam150 okulda 90 bin öğrenciye eğitim vermeyi; 2023’te de dünyanın en büyük, başarılı ve saygın eğitim kurumlarından biri olarak 3 kıtada 350 okulda, 250 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Bu yıl toplam 65 milyon dolarlık bir yatırım yaptıklarını belirten Yücel, “Bu sene 7 yeni okul açıyoruz. İstihdam sağlayacağımız akademik ve idari personel sayısı 1400 kişiye ulaştı. 4.000 yeni öğrenciyle birlikte toplamda 15 bin öğrenciye aynı standart ve kalitede hizmet verecek olmanın gururunu yaşıyoruz. Mardin’deki öğrencilerimiz için de Bahçeşehir Koleji, Türkiye'ye ve dünya açılan bir kapı olacak. Türkiye'deki kampüslerimizde gerçekleştirdiğimiz Öğrenci Değişim Programı  ile öğrencilerimiz kendi kültürlerini yakından tanıma fırsatı bulacaklar. İsviçre ve  Berlin Kampüslerimiz ve ABD, Kanda ve İngiltere'de işbirliği içinde olduğumuz okullarla birlikte sunduğumuz Global Eğitim Programları ile öğrencilerimizi birer dünya vatandaşı yetiştirerek onları geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayacağız." dedi.

Mardin Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Abdülhamit Akikol  de, açılış töreninde yaptığı konuşmada  şöyle dedi: “Yaz dönemi boyunca Bahçeşehir Koleji’nin eğitim felsefesi ve sistemi ile ilgili öğretmenlerimizle birlikte yoğun bir hizmet içi eğitimden geçtik, ilk yılımızdan itibaren Bahçeşehir misyonuna uygun olarak diğer Bahçeşehir Kolejleri'nde verilen eğitimin aynısını, Genel Müdürlüğümüzün de desteğiyle Mardin’de de öğrencilerimize ve velilerimize  sunacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Yeni öğretim yılı için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Akademik ve idari kadromuz, bu süreçte canla başla çalıştılar. Genel Müdürlüğümüz, her an yanımızda oldular, bize yol gösterdiler. Tüm ekip güzel bir sinerji oluşturduk. Eğitim kadromuzla, yemek, ulaşım ve sağlık gibi hizmet birimlerimizle çocuklarımıza en iyi şekilde hizmet etmek için hazırız” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından okulu gezen veliler, yeni okul kampüsünü çok beğendiklerini söylediler. Öğrenciler de okulların açılmasını sabırsızlıkla beklediklerini ve Bahçeşehir Kolejli olmaktan çok mutlu olduklarını ifade ettiler. Okul kampüsünün gezilmesinin ardından konuklar, katıldıkları kokteylde okul yöneticilerinden ve öğretmenlerinden yeni eğitim öğretim yılıyla ilgili bilgi aldılar.

BİLGİ NOTU:

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları bünyesinde 43 yıldır Türkiye genelinde 200 şubesi ile hizmet veren Uğur Dershaneleri, Türkiye’nin 7 bölgesinde de hizmet veren Bahçeşehir Koleji, Türkiye’deki ilk ve tek Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi, Çocuk Bilim Müzeleri, Türkiye’nin en saygın vakıf üniversitelerinden Bahçeşehir Üniversitesi, Amerika’da hizmet veren Harriet Fulbright Koleji Dil Okulu ve Bahçeşehir  Uğur Yayınları yer alıyor.

Bahçeşehir Koleji

Mükemmel Okullar Birliği tarafından  “Mavi Kurdele Eğitimde Mükemmellik Ödülünü” alarak dünya standartlarında kaliteli eğitim hizmeti verdiğini belgeleyen Bahçeşehir Koleji, 2012-2013 Eğitim öğretim yılından itibarenTürkiye’de 25 il ve ilçede toplam 27 ilköğretim okulu,  41 anaokulu ve 16 lise ile yaklaşık 15.000 öğrenciye dünya standartlarında eğitim öğretim hizmeti sunuyor olacak.

Bahçeşehir Koleji’nde 2007 yılından itibaren Kişiye Özgü Öğretim Modeli, entegre bir şekilde başarıyla uygulanıyor.Bu yeni eğitim öğretim yılındaKayseri'de de öğrenciler, farklı öğrenme stillerine göre eğitim alacaklar, tanı testleri ile öğrenmede zorluk yaşadıkları konular birebir tespit edilecek, 24 saat online yayın yapan Bahçeşehir Uğur TV ile öğrenciler, öğrendikleri bilgileri pekiştirme fırsatı bulacaklar.     

Çağrı Merkezi

gri{creative}agency